Пролетни грижи за рапицата с БАСФ
За трети пореден сезон освен добре познатите продукти за растителна защита в рапица, БАСФ предлага и хибридите от линията ИнВигор, който допълват отлично портфолиото на компанията в маслодайната култура.
Това бе илюстрирано по време на уебинара, организиран от НАЗ с участието на БАСФ миналата седмица.
„Виждате на снимката конвенционална рапица от района на Русе през изминалия сезон. Тя е повод за двойна гордост, защото хибридът на нея е ИнВигор 1165, едно от нашите конвенционални предложения семена рапица, а растителната защита е по технология на БАСФ. Чистото от плевели рапично стърнище се дължи на Бутизан. „Навлизат много нови продукти в рапица, но Бутизан остава еталон за чистота на посева, който е запазен от вторично заплевеляване и държи ситуацията под контрол до жътва. В посева е приложен двукратно Карикс – един път при формиране на розетката през есента. И втори път напролет – за създаване на повече разклонения, шушулки и в крайна сметка на добив. Отличният здравен статус в последния етап от вегетцията дължим на Пиктор – продуктът на БАСФ, който не просто преборва склеротиния, но и помага изключително много за маслеността и крайния добър резултат. информира Десислава Драгнева, Бизнес лидер и старши търговски представител Североизточна България в БАСФ.
Той в крайна сметка достигна 449 кг/дка на това поле, което беше един отличен добив за условията на 2020 г “, продължи Драгнева.
Върбан Върбанов, регионален мениджър за Южна България, добави, че компанията има решения и за рапица, отглеждана по технологията Clearfield®. „В Южна България около 80 на сто от посевите са именно Clearfield®“, каза той.
Технологията се е наложила в такъв мащаб както заради трудни плевели като лайка, власатка и други, които превземаха рапичните полета, така и поради сериозната инвазия на синя китка в рапицата през последните години.
„След като и притесненията от самосевката отпаднаха с приложението на Биатлон 4 D в пшеница, тогава и последната причина Clearfield® рапицата да стане толкова популярна, беше налице. И в крайна сметка всичко това доведе и до сериозно повишаване на добивите, които фермерите получават“, посочи Върбанов.